Tasarımın Hafif ve Güvenli Çizgisi

Hekim Yapı Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş.

Hekim Yapı A.Ş. ülkemizin ilk otoklavlı fibercement doğal çimento levha üreten kuruluşudur. Hekim Yapı A.Ş., Hendek – Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde 111.000 m² üretim alanında kurulu bulunan üç üretim tesisinde yıllık toplam 125.000 m³ HekimBoard fibercement doğal çimento levha üretim kapasitesine sahiptir.

Hekim Yapı A.Ş.’nin 2001 yılında yaptığı yatırım sonucu 2004 yılında özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmak üzere üretimini gerçekleştirdiği fibercement doğal çimento levha ürün yelpazesinde; HekimBoard markası ile üretilen fibercement doğal çimento levhalar, TurkSiding markası ile üretilen fibercement doğal çimento levha yalı baskı plakaları, FibercementLam markası ile lam kaplı doğal çimento levhalar, Boardia markası ile fibercement doğal çimento levhalar ve HekimBoard Esnek Fibercement markası ile esnek doğal çimento levhalar bulunmaktadır.

Hekim Yapı A.Ş.’nin 2010 yılında gerçekleştirdiği yatırımı, yıllık 500.000 m³ üretim kapasitesine sahip EPS (Genleştirilmiş Polistiren Köpük) tesisidir. Bu tesis de; HekimPor markası ile yüksek kaliteye sahip beyaz ve karbonlu EPS yalıtım ve enjeksiyon ürünleri üretilmektedir.

Hekim Yapı A.Ş.’nin 2011 yılında iki yeni yatırımı gerçekleşmiştir. Bunlardan ilki EPS ve taş yünü izolasyonlu sandviç panel tesisidir. Yıllık 2.000.000 m² üretim kapasitesine sahip bu tesiste; HekimPanel markası ile 1.25 m en ve 16 m boya kadar farklı tip ve ölçüde çatı ve duvar panelleri üretilmeye başlanmıştır. 2016 yılında poliüretan panel tesisinin de üretim hattına eklenmesiyle yıllık üretim kapasitesi 4.000.000 m²’ye ulaşmış olup; ürün yelpazesini poliüretan, EPS ve taşyünü dolgulu sandviç panel olarak tamamlamıştır. Hekim Yapı A.Ş.’nin 2011’de ki ikinci yatırımı ise İngilizce literatürde polyethyleneterephthalate (PET) olarak adlandırılan malzemenin üretim tesisidir. Bu tesis de; HekimPlast markası ile PET rulo hattında üretimini gerçekleştirdiği polietilen tereftalat üretilmektedir.

Hekim Yapı A.Ş.’nin 2014 yılında gerçekleştirdiği yatırımı HekimPan markası ile üretilen EPS yalıtımlı HekimBoard hazır yapı duvar paneli üretim hattıdır.

Tamamen öz sermaye ile kurulan Hekim Yapı Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş., güçlü alt yapısı, inançlı ve özgüvene sahip personeli ve en önemlisi ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmesi için durmadan çalışmak ve en yeni teknolojiler konusunda öncü olmak misyonu ile ülkemizin geleceğe taşınmasında önemli rol üstlenen kuruluşlarından biri olmaya devam edecektir.

Hekim Yapı A.Ş. İşletmeleri ve Markaları

hekimboard
Fibercement Doğal Çimento Levha

Her türlü yapının iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılabilen büyük ebatlı levhalar HekimBoard markası ile üretilmektedir. 1250 mm standart ene sahip olan levhalar 2500 mm ve 3000 mm olmak üzere iki farklı boyda üretilebilmektedir. Standart en ve boyların haricinde ara ölçülerde üretim mümkündür. Levhaların kullanım yerine (iç veya dış mekan uygulamaları) ve yüzey görünümüne göre farklı çeşitleri bulunmaktadır.

turksiding
Doğal Çimento Levha Yalıbaskı Plakası

Yapılarda estetik görünümlü bindirmeli dış cephe kaplaması uygulamalarında kullanılan, otoklavda sertleştirilmiş sedir veya ceviz ağacı desenli yüzey görünümüne sahip, doğal çimento yalı baskı plakasıdır.

hekimpanel
Poliüretan, EPS ve Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel

HekimPanel üretim tesisisin yıllık kapasitesi 4.000.000 m2’dir. 600 mm’den 1.250 mm ene ve 16.000 mm boya kadar panel üretiminin mümkün olduğu tesiste 40 mm’den 150 mm kalınlığa kadar 3 veya 5 hadveli çatı paneli ve üç farklı tipte (H-sistem, gizli vidalı ve geçme sistem) duvar (cephe) paneli üretilebilmektedir. HekimPanel markası ile piyasaya sunulan ürünler çok farklı alternatifli seçenekleri ile piyasaya yeni bir dinamik getirerek, farklı ürünlere ihtiyaç duyan nihai kullanıcıların taleplerine de en kısa sürede en ekonomik çözümler sunmaktadır.

hekimpor
EPS Yalıtım ve Enjeksiyon Ürünleri

ExpandedPolistiren (EPS – Genleştirilmiş Polistiren), petrolden elde edilen, köpük halindeki, termoplastik, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. Diğer malzemelerle aynı ısı performansını en ekonomik şekilde sunar, zaman içinde deforme olmaz, tüketici ve çevre dostu özelliklere sahip bir ısı yalıtım malzemesidir.

hekimplast
Polietilen Tereftalat

Hekim Yapı işletmelerinden HekimPlast İngilizce literatürde polyethyleneterephthalate (polietilen tereftalat) (PET) olarak adlandırılan malzemenin Pet Rulo Hattında üretimini gerçekleştirmektedir. Kırılmış pet parçacıkları veya pet granüllerinden oluşan hammadde kullanımı ile gerçekleştirilen HekimPlast ürünler 2011 yılından beri endüstrinin çok farklı alanlarında kullanılmaktadır.

PET Grubu Malzemelerin Kullanım Alanları

  • Sandviç panellerin bir yada 2 yüzünde dış katman,
  • Tavan ve iç cephe kaplamasında ısı izolasyon malzemesi,
  • Yüksek asit ve tuz içeren yapılarda yüzey kaplama malzemesi,
  • Metale alternatif olarak kimyasal ve pas dayanımı sağlanması gereken soğuk hava depoları, tavuk kümesleri gibi mekanlarda,
  • Hijyen kriterinin önemli olduğu ıslak hacimlerde ve her türlü WC-duş kabinlerinde,
  • Su ve nemli ortamlarda izolasyon katmanı,
  • Tünellerde ses izolasyon katmanı,
  • Beyaz eşya, otomotiv, gıda ve ambalaj sektörlerinde, endüstriyel paketleme, ürün ambalajı, otomobil parçaları, tek kullanımlık ürünler, ince cidarlı kaplar vb.,
  • Reklam sektöründe, fuar standları, ilan ve bilgi panoları
hekimpan
EPS Yalıtımlı HekimBoard Hazır Yapı Duvar Paneli

Hekim Yapı tesislerinde HekimPan markası ile üretilmekte olan prespaneller, HekimBoard markalı fibercement levhalarla HekimPor markalı EPS yalıtım malzemesinin özel bir bağlayıcı kullanılarak kompakt bir yapı haline getirilmesi yöntemi ile üretilmektedir. Her iki yüzünde farklı kalınlık ve yüzey desenine sahip fibercement levhalar ile üretilen HekimPan prespaneller, prefabrik yapı üreticileri için büyük kolaylık sağlamaktadır.

fibercementlam
Lam Kaplı Doğal Çimento Levha

boardia
Fibercement Doğal Çimento Levha
hekimboard-esnek
Esnek Doğal Çimento Levha