17 Ekim 2016
Haberler
Prefabrik Yapı, SBE16 İstanbul’da Mars Konteyneri Tanıttı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından 13-15 Ekim tarihleri arasında Swissotel’de gerçekleştirilen Uluslararası Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferansına (SBE16 İstanbul) sektörün önde gelen markalarının tamamı katılım sağladı.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için; Sera gazı emisyonu “0” olan ve “0 karbon konteyneri” olarak da anılan EKOLOJİK konteyner (MARS) üretimini gerçekleştiren Hekim Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı A.Ş., SBE16 İstanbul Konferansı’nda katılımcılara MARS Konteyneri tanıttı. İMSAD tarafından belirlenen seçici kurulun oy birliği ile seçtiği MARS Konteyner, çevre dostu, inovatif ve sürdürülebilir olması ile katılımcılar tarafından büyük ilgi topladı.

SBE16 İstanbul Konferansı’nda sahneye konuşmacı olarak çıkan, Prefabrik Yapı A.Ş. Satış Müdürü Sn. Demet Kılıç, MARS Konteyner’ın tüm özelliklerini ve yapım aşamasını katılımcılara anlattı.
Prefabrik Yapı A.Ş.’nin AR-GE ürünü olan MARS Konteyner, kendi enerjisini kendi üretebilen, doğalgaza ihtiyaç duymaksızın, yapının içerisindeki tüm enerji ihtiyacını çatıya yerleştirilmiş fotovoltaik paneller aracılığı ile karşılamaktadır. Soğuk, sıcak ve ılıman cephe tipleri ile bulunduğu her türlü iklim ve doğa koşullarına yüksek dayanım sergilemektedir.

Kaynaksız yapı teknolojisi ile üretildiğinden kaynak yapılırken çevreye yayılan zararlı gazların azaltılmasına ya da tamamen ortadan kaldırılmasına katkı sağlamaktadır. İnovasyonu yüksek, zaman, malzeme, enerji ve iş gücü tasarrufu öncelikli, çevreye zarar vermeyen 4-8 katlı ekolojik yapılar inşaasına da imkan sağlamaktadır.

A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip, insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulundurmayan, tamamen doğal maddelerden üretilen çevre, doğa ve insan dostu HEKİMBOARD Fibercement Teknolojisi kullanılmıştır. Fibercement teknolojisi ile sağlığa zararlı gaz üretiminin tamamen ortadan kaldırılmasına katkı sağlamaktadır.