28 Kasım 2019

Haberler

Prefabrik Yapı A.Ş. 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesinde

Prefabrik Yapı A.Ş.Türkiye İMSAD tarafından 05 Kasım 2019’da dokuzuncusu düzenlenen “Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi”ne katıldı.

Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşen organizasyona katılan 500’ü aşkın firmadan biri olan Prefabrik Yapı A.Ş., sektörün en önemli etkinliklerinden olan Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ne geçen yılda olduğu gibi ‘’Çekiliş Sponsoru’’ olarak destek verdi.

Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi Bu Yılki Teması İle Dikkat Çekti

Bu yıl ‘’Rekabetin Şifreleri: Sınırsız Ticaret’’ temasının işlendiği zirvede İnşaat malzemeleri sektörünün popüler üretici firmaları yanında iş ve ekonomi dünyasından önemli isimler de zirveye katıldı. 500’ü aşkın katılımcının aynı çatı altında toplandığı zirvede inşaat sektörünün gelişimi ele alınarak küresel pazardaki yeri tartışıldı.

Bir Hekim Holding kuruluşu olan Prefabrik Yapı A.Ş.; yüksek kalite standartlarında prefabrike yapıları, çelik konstrüksiyon yapıları, konteynerlerı ve hazır yapı hammadde üretimi ile zirvede dikkat çekti. Kendi bünyesinde hammadde üretimi yapan bir firma olarak adından söz ettirdi. Türkiye’de ve dünyada verdiği hizmetlerle ön plana çıkarak Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde sektörün önde gelen firmaları arasında yer aldı.

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde inşaat malzemeleri sanayisinin geçen yılki verilere göre iç pazarda 85 milyar dolarlık ve dış pazarda da 21,5 milyar dolarlık büyüme gerçekleştirdiği, ihracat yapan 3. sektör olduğu ve bu başarının sürdürülebilmesi için mevcut pazarların genişleterek ihracat sınırların nasıl ve ne şekilde aşılabileceği tartışıldı.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı görevi ile zirveye katılan Ferdi Erdoğan; “Rekabetin Şifreleri: Sınırsız Ticaret” teması ile gerçekleşen zirvede “hedefimiz, dış ticarette büyümeyi engelleyen sınırları ortadan kaldırmak ve sektörün büyümesi için yeni açılımlar sağlamaktır” dedi.

Zirvede üzerinde durulan diğer konular; Türkiye’deki taklit piyasası, uluslararası ticaretteki haksız rekabet, dijitalleşme ve Endüstri 4.0 ve küresel ticaretin yaşadığı değişimler oldu.