17 Şubat 2016
Haberler
Hekim Yapı Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel Üretimine Başladı

Hekim Yapı A.Ş., Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel tesisi ile Avrupa’nın ve ülkemizin en gelişmiş Sandviç Panel hattına sahip oldu.

2004 yılından beri Türkiye’nin ilk otoklavlı fibercement üretimini gerçekleştirmekte olan Hekim Yapı A.Ş. ürün yelpazesine iki farklı ürün grubunu kattı. Bu yatırımlardan biri EPS yalıtım ve ambalaj ürünleri üretim hattı, diğeri ise EPS ve taşyünü dolgulu sandviç panel üretim hattı. Yaklaşık beş yıldır sandviç panel piyasasında HekimPanel markası ile yer alan Hekim Yapı A.Ş., ürünlerinin dünya norm ve kalite standardı ile kısa zamanda başarıya ulaştı.
Hekim Yapı A.Ş.’nin yıllık 2.000.000 metrekare sandviç panel üreten tesisine, 2015 yılında yeni bir hattın eklenmesi ile yıllık 4.000.000 metrekareye ulaşan üretim kapasitesi sağlamış oldu. Üretim kapasitesinin 2 katına çıması ile pazardaki etkinliği belirgin bir şekilde artacak. Hekim Yapı A.Ş.’nin Hendek üretim tesislerinde kurduğu yeni Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel tesisinin Ocak 2016 tarihinde devreye alınması ile birlikte Avrupa’nın ve ülkemizin en gelişmiş Sandviç Panel hatlarından birine sahip oldu.
Tesiste; üretilen panel çeşitleri

  • 3 hadveli çatı paneli
  • 5 hadveli çatı paneli
  • Kepli 3 hadveli çatı paneli
  • Membranlı çatı paneli
  • Gizli vida cephe paneli
  • Soğuk oda cephe paneli
  • H tipi cephe paneli ile
  • H tipi fibercementli cephe paneli

Yeni kurulan Poliüretan Panel hattında yılda 2 milyon metrekare panel üretim kapasitesine sahip Hekim Yapı A.Ş. yeni hattı ürün çeşitliliği ve esnekliği ile göz doldurdu. 600-1250 mm enlerde üretim yapılacak olan tesiste özellikle prefabrik yapı sektörünün ihtiyacı olan geniş ende poliüretan panel üreterek sektörde ilklere imza attı.

HekimPanel bir yüzü fibercementli olan yeni ürünü ile, sektörde inovasyona verdiğimiz önemi, yenilikçi bakış açısını ve değer katma yeteneği de bir kez daha kanıtlamış oldu.
Mevcut tesisimizde üretilen taşyünü ve EPS izolasyonlu ürünlerimize ekleyeceğimiz poliüretan dolgulu sandviç panellerimiz ile birlikte sektörde en geniş ürün gamına sahip tek üretici olma özelliğine kavuştu.
Hekim Yapı A.Ş. ve bünyesindeki markalar ile gerçekleştirilen yatırımlar, profesyonel çalışma ekibimiz ve kurumsal kimliğimizle başta ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.