29 Mayıs 2017
Haberler
Hekim Yapı İstanbul Yapı Fuarı’nda Yeni Ürünlerini Tanıttı

YAPI MALZEMELERİ SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ KURULUŞU OLAN HEKİM YAPI A.Ş. POLİÜRETAN DOLGULU SANDVİÇ PANEL HATTINDA ÜRETECEĞİ YENİ FORMDAKİ ÜRÜNÜ 40. İSTANBUL YAPI FUARI’NDA ZİYARETÇİLERİNE TANITTI…

Ön Üretimli Hazır Yapı ve Yapı Malzemeleri sektörünün öncü kuruluşu Hekim Holding’in şirketlerinden biri olan Hekim Yapı A.Ş., 40. İstanbul Yapı Fuarı’na HEKİMBOARD, HEKİMPANEL, HEKİMPOR ve HEKİMPAN markalarıyla katıldı.

2004 yılında Türkiye’nin ilk otoklavlı fibercement levha üreticisi olarak sektöre adım atan, kuruluşundan itibaren pazarın ilki olmanın avantajını yaşayan, Türkiye ve yakın coğrafyanın lider üreticisi Hekim Yapı A.Ş. HEKİMBOARD markalı ahşap, ceviz, taş, doğal taş ve diğer tüm desenli ürünleri, özellikle mimari projelerde tercih edilen HekimBoard levhalardan üretilen söve ve kat silmeleri, zemin ve tavan uygulamalarını sergiledi.

Tamamen kendi öz kaynakları ile finanse ederek geliştirdiği modern, teknolojik ve yüksek kapasiteli üretim tesisleri, her yıl genişleyen ürün gamı ve günden güne artan bayi ağı ile sektöründe 15. yılını dolduran Hekim Yapı A.Ş., işletmelerinden HEKİMPANEL bünyesinde ürün çeşitliliğini arttırmayı yönelik yapılan yatırımlar sonucu 2017’nin 2.yarısında 7 yeni formda poliüretan dolgulu sandviç paneller üretileceğinin müjdesini verdi.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en gelişmiş Sandviç Panel hatlarından birine sahip olan ve aynı anda EPS, taş yünü ve poliüretan panellerin üretiminin tümünü gerçekleştiren, üreteceği 7 yeni form ürün ile birlikte bünyesinde piyasada talep gören tüm ürün çeşitliliğine sahip tek firma unvanını kazanacak olan HEKİMPANEL, poliüretan dolgulu gizli vidalı (kepli) çatı paneli, standart 3-5 hadveli çatı paneli, gizli vidalı duvar paneli, içi fibercement dışı sac H ve soğuk oda tipli panel, H panel, soğuk oda paneli, standart duvar paneli, membran ve kraft kağıtlı çatı panelinin yanı sıra; üretimini gerçekleştireceği 1 Hadve Fugalı Duvar Paneli, 3 Hadve Fugalı Duvar Paneli, 5 Hadve Fugalı Duvar Paneli, Yarım Sinüs Panel, Tam Sinüs Panel, G Form Panel ve Siding Panel isimli 7 yeni form ürününü de sektör duayenlerinin ilgisine sundu.

EPS yalıtım ve enjeksiyon ürünleri endüstrisinde faaliyet gösteren HEKİMPOR ise asmolen dolgu malzemesi, tavan levhaları, enjeksiyon ürünleri, ondüleli levha altı, karbonlu ve beyaz yalıtım levhası ürünleriyle fuarda göz doldurdu.

Hekim Yapı A.Ş.’nin fuarda tanıtımını yaptığı bir diğer ürünü de HEKİMPAN markası ile üretilmekte olan hazır duvar panelleridir. HEKİMBOARD markalı fibercement levhalarla HEKİMPOR markalı EPS yalıtım malzemesi kullanılarak her iki yüzünde farklı kalınlık ve yüzey desenine sahip fibercement levhalar ile üretilen HEKİMPAN yalıtımlı hazır duvar panelleri, prefabrik yapı üreticileri için hız ve ekonomi sağlamaktadır.

Global alanda yapı malzemeleri sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Hekim Yapı A.Ş. HekimBoard markası ile fibercement doğal çimento levha endüstrisinden sonra sırasıyla; sandviç panel endüstrisinde HekimPanel, EPS yalıtım ve enjeksiyon ürünleri endüstrisinde HekimPor, polietilen tereftalat (PET) endüstrisinde HekimPlast, EPS yalıtımlı HekimBoard hazır yapı duvar panelleri endüstrisinde faaliyet gösteren HekimPan işletmelerini de bünyesine katarak büyümesine devam etmiştir.