30 Mart 2015
Haberler
Hekim Yapı A.Ş.  Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel Üretimine Başlıyor

Hekim Yapı A.Ş., Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel tesisi ile Avrupa’nın ve ülkemizin en gelişmiş Sandviç Panel hattına sahip olacak.

2004 yılından beri Türkiye’nin ilk otoklavlı fibercement üretimini gerçekleştirmekte olan Hekim Yapı A.Ş. ürün yelpazesine iki farklı ürün grubunu kattı. Bu yatırımlardan biri EPS yalıtım ve ambalaj ürünleri üretim hattı, diğeri ise EPS ve taşyünü dolgulu sandviç panel üretim hattı. Yaklaşık dört yıldır sandviç panel piyasasında HekimPanel markası ile yer alan Hekim Yapı A.Ş., ürünlerinin dünya norm ve kalite standardı ile kısa zamanda başarıya ulaştı.
Hekim Yapı A.Ş.’nin yıllık 2.000.000 metrekare sandviç panel üreten tesisine, 2015 yılında yeni bir hattın eklenmesi ile yıllık 4.000.000 metrekareye ulaşacak üretim kapasitesi sağlanacak. Üretim kapasitesinin hacmi ile pazardaki etkinliği belirgin bir şekilde artacak. Hekim Yapı A.Ş.’nin Hendek üretim tesislerinde kuracağı yeni Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel tesisinin Eylül 2015 tarihinde devreye alınması ile birlikte Avrupa’nın ve ülkemizin en gelişmiş Sandviç Panel hatlarından birine sahip olacak.

Tesiste; üretilecek panel çeşitleri

  • Gizli vidalı (kepli) çatı paneli
  • Standart 3-5 hadveli çatı paneli
  • Gizli vidalı duvar paneli
  • İçi fibercement dışı sac H ve soğuk oda tipli panel
  • H panel
  • Soğuk oda paneli
  • Standart duvar paneli
  • Membran ve kraftkağıtlı çatı paneli

Yılda 2 milyon metrekare panel üretim kapasitesine sahip Hekim Yapı A.Ş. yeni hattı ürün çeşitliliği ve esnekliği ile göz dolduracak. 600-1250 mm enlerde üretim yapılacak olan tesis de özellikle prefabrik yapı sektörünün ihtiyacı olan geniş ende poliüretan panel üreterek sektörde ilklere imza atacak.

HekimPanel bir yüzü fibercementli olan yeni ürünü ile, sektörde inovasyona verdiğimiz önemi, yenilikçi bakış açısını ve değer katma yeteneği de bir kez daha kanıtlamış olacak.
Mevcut tesisimizde üretilen taşyünü ve EPS izolasyonlu ürünlerimize ekleyeceğimiz poliüretan dolgulu sandviç panellerimiz ile birlikte sektörde en geniş ürün gamına sahip kurum olma özelliğine kavuşacağız.
Hekim Yapı A.Ş. ve bünyesindeki markalar ile gerçekleştirilen yatırımlar, profesyonel çalışma ekibimiz ve kurumsal kimliğimizle başta ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.