3 Kasım 2016
Haberler
Hekim Yapı 22. İzmir Yapı Fuarı’nda Yerini Aldı

Türk yapı sektörüne kazandırdığı ilklerle öncü kuruluşlardan biri olan Hekim Holding’in şirketlerinden olan Hekim Yapı A.Ş.; iç ve dış cephe kaplama malzemeleri alanında HekimBoard markalı fibercement ürünler, izolasyonlu sandviç duvar ve çatı – cephe panelleri alanında HekimPanel, EPS izolasyon malzemeleri ve ambalaj ürünleri alanında HekimPor, izolasyonlu hazır yapı duvar paneli alanında HekimPan ile bu yıl 22.si düzenlenen İzmir Yapı Fuarı’nda yerini aldı.

Yurtiçi ve yurtdışındaki sektörel gelişmeleri yakından takip eden Hekim Yapı A.Ş.’nin, Türkiye’nin ilk otoklavlı fibercement levha üreticisi olarak zirvedeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştıran HEKİMBOARD markalı ahşap, ceviz, taş, doğal taş ve diğer tüm desenli ürünleri, özellikle mimari projelerde tercih edilen Hekimboard levhalardan üretilen söve ve kat silmeleri, zemin ve tavan uygulamaları stantta ziyaretçilerin beğenisini topladı.
Poliüretan Dolgulu Sandviç Panel tesisinin Ocak 2016 tarihinde devreye alınması ile birlikte Avrupa’nın ve ülkemizin en gelişmiş Sandviç Panel hatlarına sahip olan ve tüm tesiste yaklaşık 500 kişiye iş istihdamı sağlayan Hekim Yapı A.Ş.’nin Hendek tesislerinde bu yatırım hattıyla birlikte toplam yatırım bedeli 120 milyon doları aştı. Aynı anda EPS, taşyünü ve poliüretan dolgulu panellerin üretiminin tümünü gerçekleştiren Türkiye’nin ender firmaları arasında yer alan HEKİMPANEL, yeni üretim hattında sırasıyla ürettiği poliüretan dolgulu gizli vidalı (kepli) çatı paneli, standart 3-5 hadveli çatı paneli, gizli vidalı duvar paneli, içi fibercement dışı sac H ve soğuk oda tipli panel, H panel, soğuk oda paneli, standart duvar paneli, membran ve kraft kağıtlı çatı panelini sektör profesyonelleri ile buluşturdu. Ayrıca 600-1250 mm enlerde, özellikle prefabrik yapı sektörünün ihtiyacı olan daha geniş ende poliüretan panel üretimlerini de prefabrik üreticilerinin beğenisine sundu.

Yapı sektöründeki pazar payını her yıl arttıran HEKİMPOR markalı EPS ürünleri ile fuarda; asmolen, tavan levhaları, enjeksiyon ürünleri, ondüleli levha altı, KARAELMAS markalı karbonlu ve PAMUKKALE markalı beyaz yalıtım levhası ürünlerini tanıttı.

Hekim Yapı A.Ş.’nin bir diğer ürünü de HEKİMPAN markası ile üretilmekte olan hazır duvar panelleridir. HEKİMBOARD markalı fibercement levhalarla HEKİMPOR markalı EPS yalıtım malzemesi kullanılarak her iki yüzünde farklı kalınlık ve yüzey desenine sahip fibercement levhalar ile üretilen HEKİMPAN yalıtımlı hazır duvar panelleri, ön üretimli hazır yapı üreticileri için hız ve ekonomi sağlamaktadır.