27 Haziran 2014
Haberler
Hekim Yapı 3.HekimBoard Tesisi Açılış ve Markalar Lansmanı

“Birlikten doğan güçle geleceğe hazırız”

HEKİM YAPI’DAN DÜNYA’DA BİR İLK

HEKİM YAPI 3. HEKİMBOARD TESİSİ AÇILIŞ VE MARKALAR LANSMANINDA MİMARİ VE MODA İLK KEZ BULUŞTU.

“HEKİM YAPI REFLECTION BY SİMAY BÜLBÜL” DEFİLESİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ…

Hekim Yapı 3.HekimBoard Tesisi Açılış ve Markalar Lansmanı Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Didem Soydan gibi Türkiye’nin ünlü top modelleriyle daha önce dünya da örneği görülmemiş bir defileye imza atarak, cephe ve yalıtım kaplamalarını modayla buluşturdu.

Hekim Holding bünyesinde yer alan Hekim Yapı, mimari konsepte yön veren HekimBoard markası ile fark yarattı. Sektöre kazandırdığı yenilikleriyle bir “ilke imza atmanın” heyecanını yaşayan Hekim Yapı, sektöründe öncü olmanın verdiği bilinç ile cephe ve yalıtım malzemelerindeki yenilikleri mimari yapıya getirdiği farklı bakış açısı ile gözler önüne serdi.

Hekim Holding Yönetim Kurulu Üyesi, İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Sn. Aydan HEKİM “Hekim Yapı’nın 13 yıllık birikimi ve hızla yükselen yatırım gücünü 3. HekimBoard Tesisi, Açılış ve Markalar Lansmanı ile taçlandırmak istedik. Bu ayrıcalıklı organizasyonda birlikte olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Geçmişimiz bizler için; çalışmalarımız gelecek nesiller için önem teşkil ediyor. Bu anlayışla Hekim Holding olarak her geçen gün ülkemiz adına başta insan olmak üzere yatırımlarımız artıyor. Sektöre kazandırdığımız ilklerimiz, hiçbir zaman vazgeçmediğimiz ilkelerimiz ve şirketlerimizin köklü birlikteliği bizleri yarınlara taşıyor” ifadesini kullandı.

Organizasyonunu Öner EVEZ’in üstlendiği, Suada Clup – Galatasaray Adası’nda gerçekleşen Hekim Yapı 3. HekimBoard Tesisi Açılış ve Markalar Lansman yemeği; Hekim Yapı’nın 100’ü aşkın bayisi, sektör profesyonelleri ve sanat camiasından bir çok ünlü ismin katılımıyla, muhteşem Trunk Show ve canlı müzik performansıyla sona erdi.

Ünlü modacı Simay BÜLBÜL’ün cephe kaplama ve yalıtım malzemesi olan HekimBoard ile hazırladığı koleksiyonu “Hekim Yapı Reflection by Simay Bülbül” hakkında şunları söyledi:

Üniversite okul bitirme projemi mimari moda üzerine vermiştim. Farklı iki sektörün bir araya geleceği bu özel çalışmada “Cephe ve yalıtım malzemesi olan HekimBoard’u elbisenin üzerine giydirmek oldukça keyifli bir iş” dedi.

“Moda ve inşaat birbirinden çok uzak görünen ama farklı dinamik yapılarda iç içe olan iki sektör. HekimBoard malzemelerini elbiselerin üzerinde farklı bir sunum ile sergiliyoruz. Öner EVEZ böyle bir proje için beni aradığında inanılmaz heyecanlandım ve hemen çalışmaya koyuldum. Cephe kaplama ve yalıtım malzemeleri diğer materyallere göre daha farklı bir hazırlık gerektiriyor. Bu koleksiyon beni de oldukça heyecanlandırdı. Hekim Yapı Reflection by Simal BÜLBÜL koleksiyonda, cephe ve yalıtım malzemesi olan HekimBoard’u farklı tasarımlar ve motiflerle harmanlayarak, ayrıcalıklı objeler oluşturdum. Adını Reflection koymamızın nedeni ise modanın inşaata, inşaatın modaya yansımasına vurgu yapmaktı. Bir cephe kaplama ve yalıtım malzemesi hayal edin… Bu malzemelerden bir koleksiyon oluşturuluyor. Bu Dünya’da bir ilk ve muhteşem bir duygu.“

HEKİM YAPI HAKKINDA;

Hekim Holding şirketlerinden Hekim Yapı 2001 yılında kurulmuş, yalıtım ve yapı kaplama malzemeleri üretimini yapan lider bir firmadır.

Hekim Yapı’nın ilk üretim tesisinin kurulumuna 2002 yılında başlanmış ve 2004 Mayıs ayında ise tam kapasite ile üretime geçilmiştir. 2007 yılında alınan kapasite artırımı kararı doğrultusunda ikinci üretim hattı, 2014 yılı başında 3. HekimBoard yatırımı hayata geçirilerek yıllık 115 bin m3 üretim kapasitesine ulaşılmıştır.

Kuruluşundan bu yana yalıtım ve cephe kaplama malzemesi sektöründe adından söz ettiren Hekim Yapı, HekimBoard markası ile fibercement ürünlerin üretim ve satışını yapmaktadır. Bunun yanı sıra HekimPanel markalı EPS ve taş yünü dolgulu sandviç paneller, HekimPor markalı EPS yalıtım ve ambalaj ürünleri ile de sektörde önemli bir yere sahiptir.

Hekim Yapı’nın fibercement ürün yelpazesinde ise halen dört ana ürün grubu bulunmaktadır. Bunlar; HekimBoard markası ile üretilen büyük boyutlu fibercement levhalar, TurkSiding markası ile üretilen fibercement yalı baskı plakaları ve üzeri PET esaslı folyo kaplanmış olan FibercementLam levhalar ve HekimPan markası ile üretilen çift tarafı fibercement arası EPS dolgulu hazır duvar elemanlarıdır.