21 Haziran 2012
Haberler
19. Ömer Hekim Sünnet Etkinliği

Piraziz Kaymakamlığı ve Belediyesinin organizasyonunda, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in katkılarıyla gerçekleşen 19.Ömer Hekim Sünnet Etkinliği, törenle başladı. Etkinlik kapsamında 1 ay süresince Piraziz-Bulancak ve Gülyalı yöresinden müracaatta bulunan 150 dolayında ailenin çocuğu sünnet ettirilecek.

Piraziz Ömer Hekim Sağlık Ocağı bahçesinde yapılan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Cafer Mavi Yaptı. Mavi, erkekliğe ilk adımlarını atan çocukları ve ailelerini kutladı ve “Sayın Hekim, çok anlamlı bir etkinliğe vesile oluyor. Kendisine ülkemize ve ilimize yaptığı hizmetlere teşekkür ediyoruz. O’nunla gurur duyuyoruz” dedi.

Kaymakam Hüseyin Çam, sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını atan çocukların gelecekte asker olarak vatanlarını koruyacaklarını söyledi. Kaymakam Çam, “Bizler millet olarak acıların paylaştıkça azalıp, sevinçlerin paylaştıkça çoğaldığının bilincindeyiz. Bu nedenle bugün burada çocuklarımızın mutluluklarına ortak olup, o mutlulukları çoğaltmak istiyoruz Bu yavrularımızın bahtları açık olsun” dedi.

Sünnetin yalnızca dinimizin gereği değil, sağlık açısından da tıbbi bir müdahale olduğunu söyleyen Vali Vekili Fethi Yorulmaz ise; “Türkiye sevince acıları bir arada yaşamaya alışkın olan bir ülke. Acılar hayatın bir gerçeği. Ama alnımız ak, başımız dik yolumuza devam edeceğiz. Acılarımızı böylesine etkinlikler biraz daha hafifletiyor. Buna vesile olan değerli İşadamımız Öner Hekim’e teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Törene; Vali Vekili Fethi Yorulmaz, Kaymakam Hüseyin Çam , Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer Şenöz, Belediye Başkanı Cafer Mavi, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, Bazı İl Genel Meclis üyeleri,Siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcilerive kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.