9 Haziran 2011
Haberler
18. Ömer Hekim Sünnet Etkinliği Yapıldı

Giresun’un Piraziz ilçesinde 18. Ömer Hekim Sünnet Şöleni düzenlendi.
Ömer Hekim Sağlık Ocağı bahçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen törene, Vali Dursun Ali Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, CHP Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim, MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan, İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile davetliler katıldı.

Vali Şahin, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Öner Hekim’in oğlu Öner Hekim adına düzenlenen sünnet şöleninin çok anlamlı bir etkinlik olduğunu söyledi.

Şahin, Öner Hekim’in Giresun başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde önemli yatırımlar ve hizmetlere imza attığını ifade ederek, “Keşke her ilde bir Öner Hekim olsa. Onun oğlu Ömer hakka yürüdü. Ama milletin gönlünde yer etti. İnşallah bu yatırımları devam edecek. Kendisi sadece hayır yapmakla kalmıyor, Giresun’da Hekim Süt Fabrikası gibi bir kuruluşun da faaliyetlerini sürdürmesine neden oluyor. Kendisini kutluyorum” dedi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Canikli, Öner Hekim gibi bir insanı tanımaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Kendisi hem benim hem de Giresun’un dostudur. Ülkemize ve Giresun’a yaptığı katkı unutulmaz. Bugüne kadar yaptığı katkıların, başarıların ve hizmetlerin devam etmesini diliyoruz. Onun gibi insanların çoğalmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Pehlivan ise, i şadamı Öner Hekim’in ilçede 3 sağlık ocağı, 2 okul, öğrenci yurdu ve il genelinde çeşitli eserler yapığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Sayın Hekim’in hayırseverliği ilçeye adını veren Pir Aziz Bey’in kültüründen geliyor. Kendisini ‘elini, gönlünü, kapını açık tut. İhtiyaç sahibi olsan da paylaşmaktan geri durma’ diyen erenlerin öğüdünü fazlasıyla yerine getiren Ahilik kültürünü yaşatan bey olarak görüyoruz. Sadece burada değil, benim daha önce görev yaptığım Hakkari Dağlıca’da bile onun bağış olarak yaptığı okul var. Kendisinin ve oğlunun yaptığı bu eserler ona ve rahmetli oğluna dua olacak. Bu dualar onun daha çok insana ekmek vermesine, ülkemize daha çok hizmet etmesine vesile olacaktır. ”

Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim de, etkinliğin kendileri ve ilçe için önemli olduğuna dikkat çekerek, “Çocuklarımızın yaşamının dönüm noktası olan erkekliğe adım attığı bu önemli güne hep birlikte tanık oluyoruz. Ailelerinin mutluluklarını paylaşıyoruz.

Allah onları analı, babalı büyütsün. Hepsi de yüksek mevkilere gelsin, başarılı olsunlar. Memleketine, vatanına milletine hayırlı birer evlat olsunlar. Dileğim budur” dedi.

Tören sonunda sünnet olacak çocuklara Vali Şahin ve milletvekilleri altın taktılar. Tören Vali Dursun Ali Şahin’in Öner Hekim’e Piraziz Kaymakamlığı tarafından hazırlanan plaketi sunmasıyla sona erdi.

Törenin ardından Öner Hekim ve ailesi, 2008 yılında vefat eden oğlu Ömer Hekim’in Şeyhli Mahallesi’nde bulunan kabrini ziyaret ederek dualar okudular.