17 Ağustos 2015
Haberler
17 Ağustos’u Unutmadık

Hekim Holding ve Grup Şirketleri 17 Ağustos Depremini Unutmadı…

Marmara bölgesinde 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen ve hepimizi yasa boğan depremin üzerinden, tam 16 yıl geçti. Gölcük Depremi, İzmit Depremi, Marmara Depremi ya da 17 Ağustos 1999 depremi olarak isimlendirilen 7,4 büyüklüğündeki deprem ulusal yasımıza neden oldu.
Hekim Holding olarak, deprem mağdurlarımızın barınma ihtiyaçlarını büyük titizlik ve duyarlılık ile gece gündüz çalışarak karşıladık. Bugün de Hekim Holding ve grup şirketleri olarak; ayda 10.000 konteynerin üzerinde üretim ile global alanda adından söz ettirmektedir.
Türkiye’nin yakın tarihini derinden etkileyen bur tür durumlar ile karşılaşmamak adına, yapılaşmanın önemi, yasa ve yönetmeliklerin işleyişi, plan ve sistemin gerekli alt yapıda oluşturulması hepimizin kişi ve kurum bilinci olarak gündeminde yer almalıdır. Riskli binaların ve alanların gelişimi için her geçen gün ürün ve üretim kapasitesini arttıran Hekim Holding ve bünyesindeki 8 şirket, 8 işletmesi yapı sektörünün Prefabrike yapılar, hafif çelik yapı çözümleri ve yapı malzemeleri konusunda önemli bir gereksinimi karşılamaktadır. 25 yılı aşkın tecrübenin vermiş olduğu duyarlılık ve disiplin ile ülkemize değer ve kazanım sağlamaya her zaman devam edeceğiz.
Bu tür olağandışı durumların ülkemizde tekrarlanmamasını umut ederek, depremde yaşamını kaybeden halkımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz.