18 Nisan 2013

Haberler

Sayın Öner Hekim’den Giresun Üniversitesi’ne Önemli Bağış

Hekim Holding’in yönetim kurulu Başkanımız Hayırsever İşadamı Sayın Öner Hekim, , Giresun Üniversitesi’ne bağışladığı 50 bin metrekare arsanın tapusunu Rektör Prof. Dr. Sayın Aygün Attar’a teslim etti.

MERHUM ÖMER HEKİM’İN İSMİNİN TIP FAKÜLTESİNE VERİLECEK.

Sayın Öner Hekim, yaptığı bağış karşılığında 2008 yılında 12 yaşındayken kanser hastalığından hayatını kaybeden oğlu Ömer Hekim’in isminin Tıp Fakültesi’ne verilmesini istiyor.

Sayın Hekim daha önce de oğlunun adını yaşatmak için 2 okul, 1 sağlık ocağı, öğrenci yurdu ve 1 cami yaptırmıştı.

Bulancak İlçe Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen devir işlemlerine Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Öner Hekim ve Rektör Sayın Attar’la üniversitenin idari personeli katıldı. Rektör Attar, imza işleminin sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada, “Senatomuz, Ömer Hekim’in isminin Tıp Fakültesi’ne verilmesi yönünde karar almıştı. Şimdi o kararımızla, arsanın tapusunu gerekçemizle birlikte YÖK’e göndereceğiz. İsim kararı bakanlar kurulunda gerçekleşecek. İnşallah en kısa sürede bu isteğimiz gerçekleşir. Sayın Hekim gibi örnek hayırseverlerin artmasını bekliyoruz ” dedi.

Arsa bağışını yapan Sayın Hekim ise; yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Rahmetli oğlumun yaşarken ve ebediyete intikalinin ardından yaptığımız O’nun ismiyle anılan çok sayıda sağlık ve eğitim kurumu var. Ama ilk kez bir üniversiteye onun adına hayır yapıyoruz. Bir hastalık sonucunda kaybettiğimiz oğlumuzun ismini bir sağlık kuruluşunda yaşaması en büyük dileğimizdi. Aynı zamanda ilimizin kalkınma ve gelişmesinde en önemli etkenlerden birisi olarak gördüğümüz üniversitemize de katkıda bulunuyoruz. Sayın Rektörümüze isteğimizin yerine gelmesi için gösterdiği çabalar nedeniyle teşekkür ederiz”