17 Nisan 2013

Haberler

Dualar Ömer Hekim İçin

Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in,2008 yılında hayatını kaybeden oğlu Ömer Hekim için her yıl olduğu gibi bu yıl da doğum günü olan 27 Mart’ta mevlidi şerif okutuldu.
Piraziz Şeyhli Mahallesi Cami’nde yoğun bir katılımla gerçekleşen Mevlidin ardından Ömer Hekim’in kabri başında anma töreni düzenlendi.
Törene bu yıl ilk kez, Ömer Hekim Tıp Fakültesi öğrencileri ve üniversitenin akademik idari kadrosuyla birlikte Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da katıldı.
Attar, ailenin acısını paylaşmak için törene katıldığını söyledi.

REKTÖR ATTAR: “BEYAZ ÖNLÜKLÜ ÖĞRENCİLERİMİZ BURADA MELEK YÜZLÜ BİR KARDEŞLERİNİN YATTIĞINI BİLECEKLER”

Rektör Attar, törende yaptığı konuşmada, heryıl gelenek haline getirerek bu törene katılacaklarını söyledi. Tek isteklerinin öğrencilerin diplomalarında Ömer’in isminin yazılması olduğunu söyleyen Attar,şöyle konuştu. “Rahmetli Ömer’in ismini taşıyan Tıp Fakültemizin öğrencileriyle bu anlamlı törene katılarak ailesinin acılarını paylaşmak istedik.Anne ve babasına anlamlı bir mesaj vermek istedik. Beyaz önlüklü öğrencilerimiz, burada melek olan bir kardeşlerinin yattığını her zaman bilecekler. Mezun olduklarında Hekim soyadlı bir kardeşlerinin okulundan mezun olan doktorlar olarak, insanları sağlıklarına kavuşturacaklar.Hastalıklarla mücadele ederken Ömer’in melek yüzünü hep hatırlayacaklar. Bundan sonra bu anma etkinliğine her yıl katılacağız. Allah nur içinde yatırsın, ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun, zaten de cennetir. ”

ÖNER HEKİM:OĞLUMUN ADINI TAŞIYAN FAKÜLTENİN ÖĞRENCİLERİNİN BURADA BULUNMASI ANLAMLI

İşadamı Öner Hekim de törende yaptığı konuşmada “Bugün hem oğlumun doğum gününü kutluyor hem de onu ölüm yıldönümü nedeniyle anıyoruz. Başta Sayın Kaymakamımız ve Sayın Rektörümüz olmak üzere bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz. Özellikle oğlumun adını taşıyan fakültenin öğrencilerinin burada bulunması bizim için çok anlamlı” diye konuştu.

Hekim, ” Sayın Rektörümüze ve arkadaşlarına Ömer’in isminin yaşatılması için gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl burada öğrenim görmeye başlayan öğrencilerimiz, okullarını başarıyla bitirir, Ömer Hekim Tıp Fakültesi yazan diplomalarını alırlar. Ömer’in İlkokulu var, ortaokulu var, sağlık ocağı var, camisi var. Tıp Fakültesi de var. İnşallah bir de teknik lisesi de olacak. Çalışmalarımız sürüyor ” diye konuştu.

Mevlit ve anma törenine ayrıca Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, Piraziz Belediye Başkanı Cafer Mavi, GRÜ Rektör Yardımcılar Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ahmet Ergin, GRÜ Genel Sekreteri Bünyamin Kaya, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, Espiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Türkmen, Ömer Hekim Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erdal Seren, GRÜ Rektörlük Özel Kalem Müdürü Fatmagül Çakır, İlçe Müftüsü Mesut Öztürk Giresun Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, yönetim kurulu üyeleri Ferhat Deniz, Berrin Aydın, Rektör eşi Sadık Attar; Ak Parti, CHP, MHP ilçe başkanları, bazı STK temsilcileri, İşadamı Bülent Yaraman, Tempo Yayıncılık Genel Müdürü Hakan Karaahmet, Gazeteci Candemir Sarı, Zafer Çamaltı, ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Törende; İlçe Müftüsü Mesut Öztürk’ün okuduğu duanın ardından Tıp Fakültesi öğrencisinin kestiği yaş günü pastası Ömer’in annesi Perihan Hekim tarafından konuklara ikram edildi.
Rektör Attar ve geleceğin doktorları, ‘beyaz melekler’ okullarına ismi verilen Ömer’in başucunda dualar okuyup rahmet dilediler.

ÖMER HEKİM…

2008 yılında hayatını kaybeden Ömer Hekim, ardında ismiyle anılan çok sayıda eğitim ve sağlık kurumu bıraktı.

Piraziz ilçesinde 2 okul, 1 sağlık ocağı,O’nun adını taşıyor. Pendik Güzelyalı’da ölümünden sonra da bir cami yapıldı.
Babası Sanayici Öner Hekim, üniversiteye Tıp Fakültesi’ne oğlunun isminin verilmesi karşılığında 50 bin metrekare arsa bağışladı. Bunun üzerine Rektör Prof. Dr.Aygün Attar’ın teklifi ile üniversite senatosu fakülteye, Ömer Hekim Tıp Fakültesi adını vererek kararı YÖK’e gönderdi.